Liturgiebrief

Op Goede Vrijdag (7 april) begint om 20.00 uur onze kerkdienst. Daarin lezen we uit Marcus 15 over de kruisiging van Jezus. Midden op de dag wordt het drie uur lang pikdonker. Dan stelt Jezus een vraag die veel mensen herkennen: ‘God, waarom?’ (vers 34). Bij Hem ligt het met die vraag toch anders dan bij ons. En wat Hij hierbij moet doorstaan, is onvergelijkbaar. Waar dat in zit?

Dat Jezus dit lijden voor ons heeft ondergaan, onderstrepen ook de tekenen van brood en wijn. Het is de mooiste manier om het wonder van Goede Vrijdag te beleven. Jezus zelf reikte ons dit sacrament immers aan. Wie zou dan – ondanks alle denkbare mitsen en maren – niet aan tafel schuiven bij deze liefdevolle Heer?

Wie niet in de gelegenheid is de viering in de kerk mee te maken, kan thuis – via de livestream of het lucaskastje – het Avondmaal meevieren. Hetzij met eigen brood en wijn, hetzij door gebed en persoonlijke overdenking. Laat ieder doen wat goed is voor de opbouw van zijn of haar geloof.

De diensten worden ook via de livestream of lukaskastje uitgezonden.